Složení materiálu

Akryl
 
Akryl je pružný a měkký materiál s nižším sklonem k žmolkování. Pevnost má menší než jiná vlákna, zato lépe odolává světlu a povětrnosti. Výrobky z něj jsou pevnější, nesráží se a lépe se perou. 
 
Bavlna
 
Materiál je měkký, jemný, poddajný, pevný a pružný. Má též velmi dobrou savost potu a je zároveň prodyšná. Je příjemná na omak. Lze ji orat a žehlit i při vysokých teplotách
 
Elastan
 
Elastan se vyznačuje vysokou pružností, schopnosti udržet si svůj tvar a nemačkavostí. Textilie s příměsí elastanu obepínají tělo a přitom nebrání v pohybu. Je velmi jemný a vždy se používá s dalšími vlákny.
 
Modal
 
Modal se vyznačuje velmi dobrou prodyšností a pružností. Vlákna modalu si udržují svou měkkost a barvy i při častém praní. Téměř se nesrazí a nemačká.
 
Polyamid
 
Polyamidové vlákno má vysokou pevnost, odolnost, pružnost a je snadné na údržbu. Vlákno je velmi jemné, rychle usychá, dobře odvádí pot a je hladké na omak.
 
Viskóza
 
Textilie z viskózy mají vysokou pevnost, savost a nemačkají se. Má vynikající absorpční vlastnosti (lepší jako bavlna). Výrobky jsou lesklé a příjemné na omak.